Blog

Tik Tok’ta para kazanma

TikTok Reklam
Tik Tok üzerinde para kazanmanın en temel yöntemi kişisel kanalınızı ücretli hale getirmektir. Eğer popüler bir TikToker olmak istiyorsanız, ilk adımlarınızı bu yönde atın, kayda değer neticeler elde ettiğinizde TikTok’daki kişisel profilinizde para kazanabilmeniz için bir sürü fırsat kapıları açılacak.


  • Zayıf kalmış markalara değişim desteği

Сhallengers - Tiktok’ta bir tür reklam kampanyasıdır. Takipçiler üzerinde ‘virus etkisi’ metotu üzerine çalışır ve mükemmel hashtagler yardımıyla, reklam, sosyal ağlar üzerinde yayılır. Bunun yanı sıra challenger hashtaglerine gelen izlenme sayısı direkt olarak markanın popülaritesini de etkiler ve yayının ‘Önerilen Videolar’ arasına girme ihtimalini artırır.

Buradaki reklam ve tanıtım ilkesi, şarkı videolarında yer alan reklamlarla aynıdır. Yani belirli bir para karşılığında, blog yazarlarından herhangi bir challenge yayınını desteklemeleri istenir. Yazar, firmanın yeni takipçiler kazanması için, kendi kanalında bir video çekip paylaşır.

Gelir: Takipçilerinizin sayısına ve reklamını yaptığınız markanın büyüklüğüne bağlı olarak, her bir challenge için minimum 10 $ kazanabilirsiniz.


  • Parter bağlantıların oluşturulması

Partner programlara katılmak, iyi ve stabil bir sonuç getirir. Tik Tok da dahil olmak üzere, siteler, bloglar, sosyal medya ağları gibi mümkün olan her yere partner linkler yerleştirebilirsiniz. Sadece videonun altındaki açıklama kısmına ya da kanalın biyografi bölümüne bağlantı linkini ekleyin ve takipçilerinizin yaptığı alışverişten siz de para kazanın.

Partnerlik için uygun programları Admitad ya da CityAds alanları üzerinde bulabilirsiniz. Buralarda herhangi bir tema üzerine oluşturulmuş kanal ve bloglar için çok fazla teklif seçeneği yer almaktadır.

Gelir: Kullanılan partnerlik programının koşullarına bağlıdır. Ortalama olarak, ödemesi alınan her partner siparişi için, müşterinin ödediği bedelin en fazla %20’si komisyon olarak teklif edilir.

Tik Tok’u bir çok kişi sadece bir eğlence aracı olarak kullanıyor. Ancak, sosyal medya ağları içinde sadece eğlenmenin değil, aynı zamanda kanalınızdan para kazanmanın da bir çok yolu vardır.

Bu işte her şey, boş zamanınıza, bilgi birikiminize, yeteneklerinize ve çalışma hırsınıza bağlıdır.