Blog

En İyi İçerik Üreticilerinin Tavsiyelerine Göre Tweet Performansını Artırmanın 4 Yolu

Marketing
Twitter'ın yeni reklam geliri paylaşım programından faydalanabilmek için marka hesabınızın ya da kişisel profilinizin Twitter etkileşimini artırmanın yollarını mı arıyorsunuz?

Twitter'ın yeni gelir yeniden dağıtım teklifine katılan içerik oluşturuculara milyonlarca ödeme göndermesinden bir gün sonra, platformun en yüksek ödeme alan kullanıcılarından bazıları neye odaklandıkları ve bunun Twitter'ın mevcut algoritmalarıyla nasıl ilişkili olduğu konusunda bazı önemli bilgiler paylaştı.

Notlar, Twitter'ın yakın zamanda açık kaynaklı algoritmasını inceleyenlerin ilk bulgularıyla uyumlu: Twitter giderek daha fazla uzun biçimli içeriği teşvik etmeye çalışıyor ve yanıtlar artık algoritmik güçlendirme için en güçlü sinyali veriyor.

Ayrıca, Twitter harcanan zamana daha fazla ağırlık veriyor.

İşte sürecinizde dikkate almanız gereken bazı önemli notlar:
  • Tweet erişimini en üst düzeye çıkarmak için Twitter Blue satın almanız gerekir.

Gelir paylaşımı programına yalnızca ödeme yapan kullanıcılar kaydolabildiğinden, para kazanmak için Twitter Blue abonesi olmanız da gerekiyor, ancak Mavi yanıtların yeni önceliklendirmesi, aylık 8 ABD doları öderseniz tweetlerinizin çok daha fazla erişim alacağı anlamına da geliyor. Mavi tik satın alma prensibine katılmayabilirsiniz (ben katılmıyorum), ancak tweet performansınızı artıracaktır.

  • Platform dışı linklerden kaçının.

Twitter, kullanıcıların mümkün olduğunca uzun süre platformda kalmasını istiyor ve bu nedenle, Platform dışı linkleri içeren tweetler artık ortalama olarak daha az erişim alıyor. İdeal olarak Twitter, insanları web sitenize yönlendirmek yerine uzun biçimli içeriğinizi uygulamada yayınlamanızı tercih eder. Elbette bu pek çok marka için mümkün değil, ancak planlamanızda göz önünde bulundurmanız gereken bir diğer husus da bu.
  • Harika görseller kullanın.

Bu tüm sosyal uygulamalar için evrensel bir nottur, ancak göze çarpan görseller kullanıcıları akışta durduracak ve daha fazla dikkat çekmenizi sağlayacaktır. Görsel öğelerinizi ve kullanıcılara nasıl göründüklerini göz önünde bulundurmak, tweet etkileşimini artırmada büyük bir unsur olabilir.

  • Hashtag'lerden kaçının.

Twitter aslında bir süredir bunu tavsiye ediyor - tweetlerinize olan ilgiyi en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, insanları diğer konuşmalara bağlamak için hashtag kullanmayı bırakın. Bu argümanın karşıtı, doğru hashtag'leri kullanmanın tweet'lerinizin uygulamadaki ilgili aramalarda görünmesini sağlayacağı ve bunun da görünürlüğü artırabileceğidir, ancak buradaki temel ilke, kullanıcıların içeriğinizi gördüklerinde daha fazla zaman geçirmelerini istemenizdir ve hashtag'ler bundan uzaklaşabilir. Denemeye değer olabilir.


Esasen, Twitter kendi etkileşim istatistiklerini artırmak için uzun biçimli içeriği vurgulamaya çalıştığından, insanların her bir tweet'inizle mümkün olduğunca fazla zaman geçirmesini sağlamaya odaklandığınızdan emin olmak istersiniz.

Nitekim Twitter'ın sahibi Elon Musk da Twitter'ın akış algoritmasının artık 'bir gönderide geçirilen süreye giderek daha fazla ağırlık verdiğini' belirtti.
Twitter, bir aracıdan ziyade daha büyük bir içerik hedefi olmayı çok istiyor ve mevcut Twitter algoritmasının odaklandığı bu unsur, planlamanız için kilit bir nokta.

Twitter stratejiniz için önemli bir odak noktası olmaya devam ediyorsa, bunlar bazı önemli notlardır.