Blog

Tik Tok hesabını reklam ve tanıtıma hazırlama

Digital Marketing TikTok

Her şeyden önce Tokker’da tanıtım yapmak ve reklam vermek için aşağıda belirttiğim adımları inceleyin. Hesabınız anlaşılır değilse ve baştan savma hazırlanmışsa, içeriğiniz sıkıcı ve kalitesiz ise, sürdürülebilir bir takipçi sayısı artışı sağlamak zor olacaktır.

Adım 1. Profil oluşturma

Videolarınızı hangi konu üzerine çekeceğinizi zaten bildiğinizi varsayalım…Genel hatlarıyla sunum şeklinizi de belirlediniz. Şimdi ise en önemli adım, kitlenizin arayabileceği anahtar kelimeleri kullanarak profilinizin esasını açık bir şekilde ifade etmektir.

  1. Giriş. Kullandığınız başka bir sosyal medya ağı varsa aynısını koyun;
  2. Profil adı. ‘Msk’, ’Blog’, ve benzeri arama kelimeleri kullanın. 
  3. Tanıtım yazısı. Ticari teklifiniz hakkında kısa bir yazı yazın.

Adım 2. Diğer kaynaklara bağlantı linki

Tik Tok, şimdilik, kendi web sayfanıza direkt olarak geçebilme imkanı sunan herhangi bir bağlantı linki eklemenize izin vermiyor. Bu nedenle, kullanıcıları bir şekilde direkt bağlantınızın yer aldığı platformlara yönlendirmek çok önemlidir.

Aslında, web sitenizin bağlantı linki kısaysa, tanıtım yazısına ekleyebilirsiniz. Bu şekilde, üzerine tıklanamaz ama sizinle ilgilenen potansiyel müşterilerinize bir şekilde web sitenize ulaşma imkanı verir.

Adım 3. Hesabı profesyonel rejime çevirmek

‘ Hesap yönetimi ’ bölümüne gidin ve sayfanızı profesyonel hale getirin. Tik Tok programı bundan sonra, sizin için profilinizle alakalı istatistikleri toplamaya başlıyor. Görüntülenme sayısını, takipçi artışını ve sayfanıza yapılan ziyaret sayısını görebileceksiniz. Dahası, en popüler olan paylaşımlarınızı, takipçilerinizin cinsiyetini ve yaşadığı coğrafyayı da görebileceksiniz. 

Adım 4. Görüntü, senaryo ve kronometri

Aklınıza yeni bir video senaryosu geldiğinde,hemen, videonun en değerli saniyelerinde kadrajda ne yer alıyor iyi planlayın. Çünkü, TikTok’ta videolar için 15-60 saniye gibi bir zaman kısıtlaması var.  

Eğer herhangi bir temaya ihtiyacınız yoksa, stil sahibi ve ışıltılı görünmeye çalışın. Tik Tok, çoğu zaman şok edici görüntüler içeren videoları tercih ediyor, bu nedenle biraz abartılı olmaktan çekinmeyin. Bütün videoları aynı mantıkta çekin. Çünkü, kitlenizi sıkma riskini almamak en iyisi olacaktır. 

Tik Tok, blog yazarlarından iş adamlarına kadar, herkes için pratik ve faydalı bir ağdır.