Blog

Tik Tok’ta kazancınızı nasıl artırırsınız?

Digital Marketing TikTok
Tik Tok’ ta gelir ölçünüz, aslında sadece sizin çalışma hırsınıza değil, aynı zamanda kanalınızdaki teknik özelliklere de bağlıdır. Kazancınızı yükseltmek için popülaritenizi artırmak ve paylaşımlarınızın‘ Önerilenler ’ arasına girmesini sağlamak zorundasınız. İşte buna ulaşmak için birkaç tavsiye : 

Yaratıcı içerik. İlginç hikayeler uydurun, alışılmışın dışında figürler ve lokasyonlar kullanın. Video, filtre ve stickerlar gibi paylaşımlarınızı diğerlerinden farklı kılacak ne varsa, üzerinde çalışmaya önem verin. 

Düzenli paylaşım.Takipçilerinizin sıkılmasına izin vermeyin, bir içerik planı oluşturun ve o planı takip edin.Aslında, en iyisi takipçilerinizin aktif bir şekilde online olduğu zamanlarda, haftada 2’den az olmayacak şekilde video paylaşmaktır. 

Takipçi postları. Karşılıklı PR çalışmaları yapın, reklamınızı yapmaları için ünlü Tik Tok uzmanları ile anlaşmalar yapın, yarışmalar ve liketime (beğeni zamanları) düzenleyin, bazı servisleri kullanarak takipçi sayınızı arttırın, diğer sosyal medya hesaplarındaki kanalınıza bağlantı linkinizi ekleyin. 

TOP listelerinde yer alan müzikler. Popüler her müzikal yayının altında kullanıcılardan gelen videolar bulunur. Bu şekilde, hiç para harcamadan videonuzu çok fazla insana izletme şansı yakalayabilirsiniz. 

Videoya karşı reaksiyon çekme. Ün yapmış videolar yardımıyla dikkatleri üzerinize çekin. Bunun için, reaksiyon paylaşımı yapın. Tik Tok kullanıcıları bu formatı çok seviyor, aktif bir şekilde paylaşımı görüntülüyor ve yorum yazıyorlar.

Challengelara katılmak. Markalar büyük challengelar paylaştıklarında, kullanıcılar kendi başyapıtlarını yaratmak için ilham almak üzere konu ile alakalı çekilmiş videoları görüntülüyor. 

Tik-Code kullanmak. Kanalınızda QR- kodu oluşturun ve bu kodu kartvizitinize, web sayfanıza ya da mağazanızın deneme kabinlerine yazın. Sizi takip etmeleri ya da markanızı tanıtacak bir video paylaşmaları karşılığında onlara küçük hediyeler veya indirim teklif edin.