Blog

SMM Kitapları

Marketing Digital Reklam
Büyük bir SMM uzmanı olmak için sadece pratik yapmak yetmez... Seminerler izlemeli ve SMM sektörünü, bütünüyle (pazarlama, copywriting ve tasarım) ele alan kitaplar okumalısınız. Bu, makalede, satış pazarlama üzerine en iyi kitap seçimlerimi sizinle paylaşıyorum. Bu kitaplar hem yeteneklerinizi geliştirecek hem de para kazanmanıza da yardımcı olacak.

1.'Zorlu SMM: Sosyal ağlardan maksimumu elde etmek ’- Dan Kennedy, Kim Walsh Phillip

Kitabın yazarı multimilyoner bir girişimci ve aynı zamanda bir SMM ajansı sahibi. Kitapta yer alan referanslar, sosyal medyada size para kazandırabilecek gerçek deneyimler içeriyor.

2.‘Sosyal medya sanatı ’- Guy Kawasaki, Peg Fitzpatric

Guy Kawasaki, Apple ve Google gibi firmalarda çalışmış. Sosyal medya ağları üzerinde marka tanıtımını artırma konusunda oldukça iyi bir üne kavuşmuştur. Guy, kitabında, sosyal ağlarınızı nasıl iyileştirebileceğinizi açık bir şekilde anlatıyor.

3.‘#instastyle. İnstagramda milyonlarca beğeni toplamanın yolları ’- Aimee Song

Popüler blog yazarı, fotoğraf ve içerik kullanarak takipçilerin dikkatini çekme yollarını anlatıyor.


4.‘Youtube. Başarıya ulaşmanın sihirli butonu. Miyonların izlemesi için kendi kanalını oluştur! ’ - Robina Gudina

Bu kitap, yüz milyon izlenme sayısı olan bir youtube kanalının sahibi tarafından yazılmıştır. Robina, kitabında, takipçilerin dikkatini çekme ve blog popülaritesini paraya çevirme yollarını anlatıyor.

5.‘Dan ve Phil’in Youtube’ta sansasyon yaratan hikayesi ’ - The Amazing Book Is Not One Fire’, Dan Howel, Phil Lester

Kitabın yazarı, dünyanın en popüler blog yazarlarından biridir. Bu kitap, oluşturulan kanalların kamera arkasını anlamamızı sağlıyor. Kitapta, blog yazarlarının kendi kanallarını böylesi bir üne kavuşturmayı nasıl başardıkları, komik ve basit bir dille anlatılıyor..

6.‘Yazı dili. Para getirecek metinler ve çok okunacak yazılar nasıl olmalı’, Allan Pease, Barbara Pease

Kitap, size kendi fikirlerinizi yazı diline aktarabilmeyi öğretiyor. Bu sayede herkesle etkili iş yazışmaları yapabilirsiniz.

7.‘Pazarlama şifreleri çözüldü: Niçin satın aldığımızın altında yatan bilim’ - Phil Barden

Yazar, Bir ürünü satın alma kararını verme aşamasında nelerin etkili olduğunu ve bu sebeplerin sizi nasıl etkileyebileceğini detaylı bir şekilde anlatıyor. Tecrübeyle sabitlenmiş, akılda kalıcı örnekler kitabın bel kemiğini oluşturuyor.


Edindiğiniz yeni bilgileri hemen seri bir şekilde uygulamaya geçirmeye çalışın, aksi takdirde eğitiminiz yıllar boyu sürebilir. Diğer taraftan çalışmalarınızın sonuçlarını analiz edin ve eksiklerinizi zamanında tamamlayın.