Blog

2023 Yılında Hayatınızı Kolaylaştıracak 20 En İyi Sosyal Medya Araçları: 1. Bölüm

Marketing
2023'te en etkili sosyal medya platformları tek bir kullanım yerine birden fazla kullanıma sahip olacak. İyi bir aracın yardımıyla daha hızlı çalışabilir, daha iyi içerik üretebilir, ekibinizle işbirliği yapabilir, sonuçlarınızı değerlendirebilir ve gelecek için plan yapabilirsiniz. Özünde, doğru araç işinizi büyük ölçüde kolaylaştırabilir.

İster tek başına bir içerik üreticisi olun, ister küçük bir pazarlama ekibinin üyesi olun, ister işletme düzeyinde sosyal medya ile uğraşıyor olun, teknoloji yığınınıza ekleyebileceğiniz birçok sosyal medya aracı var.

Aşağıda bir araçta hangi özelliklerin aranması gerektiğini tartışalım.

İyi bir sosyal medya aracı hangi niteliklere sahip olmalıdır?

Sosyal medya platformlarını içerik planlamak, reklam yayınlamak, çevrimiçi konuşmaları izlemek ve verileri analiz etmek için kullanabilirsiniz, ancak yapabilecekleri tek şey bu değildir. Sosyal araç setinizi oluşturmaya başlamadan önce ihtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi düşünün.

Bir solopreneur örneğini düşünün. Sosyal medya araçlarınız çok amaçlı olmalı ve içerik üretmeye yardımcı olmalıdır çünkü zaten tek bir günde birçok iş ve görevle uğraşıyorsunuz.
Ya da diyelim ki serbest çalışan olarak çok sayıda müşteriniz için sosyal medya yönetimi yapıyorsunuz. Hesaplar arasında sürekli geçiş yapmaktan kaçınmak için, birçok sosyal ağ hesabını tek bir yerden yönetmeyi kolaylaştıran bir çözüme ihtiyacınız olacak. Aşağıda, iyi bir sosyal ağ uygulamasının hayatınızı kolaylaştırmasının en iyi yollarından birkaçı yer almaktadır.

Zaman tasarrufu

Küçük bir ekiple çalışıyorsanız ve dengelemeniz gereken çok sayıda sorumluluğunuz varsa, bu son derece yararlıdır. Tek başına çalışan bir girişimciyseniz veya küçük bir sosyal ekibin parçasıysanız, sınırlı zamanınızı ve paranızı nasıl kullandığınız konusunda bilinçli olmanız gerekir.

Materyalleri önceden planlamanıza, daha hızlı altyazı yazmanıza veya bir grafik tasarımcının yardımı olmadan harika resimler üretmenize olanak tanıyan sosyal medya araçlarına ihtiyacınız var.

Performans analizi ve anlayışına yardımcı olur

İçeriğinizin ve yaklaşımlarınızın nasıl performans gösterdiğini anlamak, başarılı bir sosyal medya stratejisinin temel bileşenlerinden biridir. En iyi sosyal medya araçları, etkileşiminizi takip etmenize yardımcı olur ve size neyin etkili olup olmadığı hakkında bilgi verir.

Materyallerinizin performansını izlemenize ve kontrol etmenize ve derinlemesine istatistiklerle sonuçları daha iyi anlamanıza olanak tanıyan bir sosyal medya çözümü arayın.

Yatırım getirisini kanıtlamaya yardımcı olur

Sosyal medya, her pazarlama planının önemli bir parçası haline geldi. Ancak pazarlamacılar, performansınızı desteklemek için gerçeklere ve rakamlara ihtiyaç duyduğunuzun farkındadır.

Pazarlama ekipleri, özellikle de işletme düzeyindekiler için en etkili sosyal medya araçları, sosyal çabalarınızın kar hanesine nasıl katkıda bulunduğunu göstermeye yardımcı olmalıdır, böylece

Ekibinizin sosyal bütçesini ve stratejisini desteklemek için, pazarlama ekiplerine yönelik en iyi sosyal medya araçları, özellikle de kurumsal düzeydekiler, sosyal kampanyalarınızın işletmenizin kar hanesini nasıl iyileştirdiğini göstermelidir.

Şirketinizin itibarını sağlam tutun

Markanızın itibarı, hem sitelerinizde hem de siteleriniz dışında markanız hakkında yapılan çevrimiçi tartışmalardan doğrudan etkilenebilir.

Her yorumu, sözü, etiketi ve iletişimi takip etmek bile iş gerektirir. Bununla birlikte, markanız hakkında devam eden tartışmalardan haberdar olmak çok önemlidir, böylece hızlı bir şekilde tepki verebilir ve uygun önlemleri alabilirsiniz.

Bir sosyal medya izleme uygulaması kullanarak her zaman telefonunuza bağlı kalmadan haberdar olabilirsiniz.

Sosyal medyada başarılı olmak için ihtiyacınız olan en iyi 20 araç

Sosyal medya girişimlerinizi yönetmenize yardımcı olacak yeni araçlar arıyorsanız, işte teknoloji yığınınız için göz önünde bulundurmanız gereken en iyi sosyal medya araçları.
1. Hootsuite
Hootsuite, hem tek başına çalışan işletme sahiplerinin hem de büyük ekiplerin sosyal medya girişimlerini daha iyi yönetmelerine yardımcı olabilecek özelliklere sahip hepsi bir arada bir sosyal medya aracıdır.
Fayda: Birden fazla marka hesabını tek bir yerden sorunsuzca yönetmek için bir çözüm arayan pazarlamacılar.

Fiyatlandırma: Hootsuite, hem bireyler hem de işletmeler için uygun bir dizi plan sunar. Planlar aylık 99 dolardan başlıyor.
2. Brandwatch
Brandwatch, pazar araştırması yapmak ve marka duyarlılığını ölçmek için kullanılan bir araçtır. Kurumsal düzeydeki çözüm, pazarlamacıların sektör verilerini toplamasına, tüketici içgörülerine dalmasına ve marka performans metriklerini tek bir yerden takip etmesine yardımcı olur.
Fayda: Etkileşimi ve marka duyarlılığını ölçmek için bir çözüm arayan kurumsal düzeydeki markalar.

Fiyatlandırma: Brandwatch üç fiyatlandırma planı sunuyor. Belirli fiyatlandırma ayrıntılarını almak için bir toplantı rezervasyonu yapabilirsiniz.
3. NetBase
NetBase Quid, tüketici duyarlılığını takip etmenize ve marka sağlığını ve krizlerini daha iyi yönetmenize yardımcı olmak için tüketici ve pazar istihbaratı sağlayan bir sosyal medya analiz platformudur.
Fayda: Sosyal medya dışındaki konuşmaları ve tüketici duyarlılığını izlemek ve analiz etmek isteyen orta veya büyük ölçekli şirketler.

Fiyatlandırma: Fiyatlandırma ayrıntılarını almak için bir demo talep edebilirsiniz.
4. Panoramiq Insights
Panoramiq Insights, gönderiler, Hikayeler ve Makaralar dahil olmak üzere tüm Instagram etkinlikleriniz için analizler sağlar. Ayrıca takipçi demografisi ve yeni takipçiler gibi kullanıcı verilerini izlemenize de yardımcı olur.
Fayda: Yalnızca Instagram'a odaklanıyorsanız, bu araç önemli metrikleri takip etmenizi kolaylaştırır.

Fiyatlandırma: Planlar, en fazla iki Instagram İşletme veya İçerik Oluşturucu hesabı için aylık 8 ABD dolarından başlıyor.
5. Insense
Markanızı tanıtmak için influencer'larla mı çalışıyorsunuz? Ya da belki içerik stratejinize daha fazla UGC dahil etmek istiyorsunuz. Insense gibi bir içerik oluşturucu yönetim platformu kullanmaya başlamanın tam zamanı.

Insense, Instagram ve TikTok için UGC ve reklam kampanyaları oluşturmak üzere markaları içerik oluşturuculara bağlar.
Fayda: Ürünlerini tanıtmak için UGC tarzı içerik kullanmak isteyen e-ticaret işletmeleri ve DTC markaları.

Fiyatlandırma: Planlar aylık 400 dolardan başlıyor.
6. Google My Business
PowerReviews anketine göre, tüketicilerin %99,9'u alışveriş yaparken çevrimiçi yorumları okuyor. Bu tüketicilerin %65'i yorumları Google gibi arama motorlarında aradıklarını söylüyor.

Bu nedenle Google incelemelerinizi takip etmek, markanızın itibarını yönetmek ve müşteri desteği sunmak için önemlidir. Ücretsiz bir Google My Business hesabı ile bu değerlendirmeleri kolayca yönetebilirsiniz.
Fayda: Tuğla ve harç işletmeleri ve çok sayıda çevrimiçi inceleme alan küçük ve orta ölçekli şirketler.

Fiyatlandırma: Google My Business ve Hootsuite entegrasyonunun kullanımı ücretsizdir.
7. Shopview
Eğer bir online mağazanız varsa, Shopview ürünlerinizi doğrudan sosyal medyada satmanızı kolaylaştırır.

Shopview ile birden fazla mağazayı yönetebilir, siparişleri ve müşteri yorumlarını gerçek zamanlı olarak izleyebilirsiniz. Araç ayrıca Hootsuite ile entegre olduğundan, kontrol panelinizden ayrılmadan ürünleri paylaşabilir ve siparişleri izleyebilirsiniz.
Fayda: Shopify, WooCommerce, BigCommerce ve Magento'da mağazası olan e-ticaret markaları.

Fiyatlandırma: Planlar aylık 6$'dan başlıyor.
8. Upfluence
Upfluence, markanız için ilgili içerik oluşturucuları keşfetmeyi, analiz etmeyi ve eşleştirmeyi kolaylaştıran bir influencer platformudur.

YouTube, Instagram, TikTok, Twitch, Twitter ve Pinterest dahil olmak üzere bir dizi ağda influencer bulabilirsiniz.
Fayda: Influencer pazarlama ve sosyal strateji girişimlerinizi tek bir yerde birleştirmek ve izlemek.

Fiyatlandırma: Upfluence, sınırlı özelliklere sahip ücretsiz bir Google Chrome uzantısı sunar ve Hootsuite uygulaması entegrasyonu ücretsizdir. Ücretli planların özellikleriyle ilgileniyorsanız, fiyatlandırma ayrıntıları için Upfluence ile iletişime geçin.
9. Linktree
Aynı anda birden fazla ürün, sayfa veya şirket güncellemesi tanıtıyorsanız, takipçilerinizin bu bağlantılara erişebileceği merkezi bir yere sahip olmanız şarttır.

Linktree, birden fazla bağlantıyı depolamak ve trafik çekmek için özel bir açılış sayfası oluşturmayı kolaylaştırır.
Fayda: Aynı anda birden fazla promosyonu güçlendirmek için bütçe dostu ve kullanışlı bir yol arayan tek başına çalışan girişimciler veya küçük işletmeler.

Fiyatlandırma: Linktree, sınırlı özelleştirmeye sahip ücretsiz planlar ve aylık 5 dolardan başlayan ücretli planlar sunar.
10. Bit.ly
Uzun URL dizeleri gözleri yormasa da UTM parametreleri performans takibi için çok önemlidir. İşte bu yüzden Bit.ly gibi bir bağlantı kısaltıcı her pazarlamacının sosyal medya araç setinde bulunmalıdır.

Bit.ly, bağlantıları kısaltıp özelleştirmenize ve sosyal medyada paylaşılması daha kolay QR kodları oluşturmanıza olanak tanır.
Fayda: Sosyal kanallarda dağıtmak için paylaşılabilir bağlantılar oluşturmak.

Fiyatlandırma: Bit.ly aylık 8$'dan başlayan ücretsiz ve ücretli planlar sunuyor.Bu makalenin devamını https://feeds.tilda.cc/posts/preview/?postuid=g2ui102af1adresinden bulabilirsiniz...