Blog

Tik Tok’ta SMM üzerinden para kazanma

Digital TikTok Marketing
Aşağıda belirteceğim metotlar, çetin bir SMM uzmanı olmayı hayal edenler ve freelance ya da bir reklam ajansında sosyal ağlar için reklam ve tanıtım projeleri üretenler içindir. Yani size bu yazıda, sosyal ağlarda pazarlama esasları üzerine edindiğim bilgilere dayanarak, Tik Tok’ta para kazanmanın yöntemlerini anlatacağım. 

1. Reklam ayarları

Tik Tok’ta reklam ayarlarının nasıl yapılması gerektiği konusunda, erişime açık, çok az makale ve yayın bulunmaktadır. Bu nedenle bazı Tik Tok uzmanları ve iş sahipleri henüz kendi başlarına reklam kampanyaları oluşturamıyorlar. 

Aslında, Tik Tok’taki reklam ayarları, diğer sosyal medya ağlarda ilan vermekten çok da farklılık göstermiyor. Bu nedenle, eğer SMM ve pazarlama esaslarını biliyorsanız, reklam yayımlamaya yönelik hizmetlerinizi sunmaktan çekinmeyin. 

Gelir: Reklam kampanyası başına minimum 30 $.

2. Kanallar için SMM stratejileri oluşturmak

Daha önce de belirttiğim gibi, birçok büyük firma için Tik Tok öncelikli bir reklam ve tanıtım aracı değil. Ancak gelişen trendten uzak kalmamak için, herkes Tik Tok’ta ilgi çekici bir kanal oluşturmaya çalışıyor. Mükemmel sonuçlar elde etmenin tek yolu ise kaliteli bir reklam ve tanıtım stratejisinin yürütülmesi.

Bu stratejilerin geliştirilmesi için firmalar sıklıkla, proje sahipleri ya da popüler blog yazarları gibi uzaktan çalışan uzmanlara yönelirler. Bugüne kadar, SMM ajanslarının büyük bir çoğunluğu, aktif bir şekilde talep görmesine rağmen henüz Tik Tok’ta hizmetler kısmına henüz bir reklam eklemedi. Bu nedenle, dikkatinizi bu boşluğa çekmenizi tavsiye ederim.

Gelir: minimum 240 $.

3. Kanallar için içerik planı yazma

SMM becerilerinden bir tanesi de, Tik Tok’ta size getiri sağlayabilecek olan, içerik planı oluşturma becerisidir. Diğer sosyal ağlarda olduğu gibi Tik Tok’ta da paylaşımların etkili zamanını ve güncelleme sıklığını takip etmek gerekir.

Burada tüm kanallar için geçerli olan evrensel bir reçete yoktur. Herşey bireysel olarak kitlenin amacına ve aktiflik durumuna bağlıdır. Eğer VKontakte ya da Instagram’daki içerik türlerini değiştirmeyi ve takipçilerin aktiflik istatistiklerini analiz etmeyi biliyorsanız, Tik Tok’ta bir proje almayı deneyin. Çalışma prensibi değişmiyor…

Gelir: Minimum 30 $ ( bir aylık içerik planı )