Blog

LinkedIn son algoritma güncellemelerine dair yeni bilgiler paylaştı

Hot Marketing
LinkedIn pazarlama çabalarınızı en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, şunu belirtmekte fayda var: Platform, profesyonel olmayan içeriğin akışlarını doldurduğuna dair kullanıcı geri bildirimlerine yanıt olarak algoritmasını güncelledi.

Anlamanız gereken temel unsurlar şunlardır:

  • Profesyonel olmayan içerikler, özellikle de sistemde oyun oynamak için tasarlanmış gönderiler artık aynı şekilde ödüllendirilmeyecek. Bunun arkasındaki neden, çoğumuzun iş ve kişisel hayatlarımızın bir süreliğine birleştiğini gördüğümüz pandemi sırasında LinkedIn'in Facebook tarzı içerik akınına uğraması. LinkedIn'in algoritması en ilgi çekici gönderileri güçlendirmeye çalıştığı için, diğer platformlardan viral içeriklerin yeniden gönderilmesi de sızmaya başladı ve şimdi bunu düzeltmeye çalışıyor.
  • LinkedIn birinci derece bağlantılardan gelen içeriğe öncelik veriyor. LinkedIn, kullanıcıların kendilerine düzenli olarak en değerli içeriğin tanıdıkları kişilerden geldiğini söylediklerini, bu nedenle kullanıcıların artık akışlarında doğrudan bağlantılarından ve takip ettikleri kullanıcılardan daha fazla güncelleme gördüklerini söylüyor.
  • LinkedIn ayrıca uzman bilgi ve tavsiyelerini de öne çıkarmayı hedefliyor. Peki LinkedIn neyin uzman görüşü olduğunu nasıl biliyor? Sistem artık profil bilgilerine ve etkinliklerine dayanarak her kullanıcının ilgi alanlarını belirlemeye çalışıyor ve nişinizdeki diğer üyeler gönderilerinizle etkileşime giriyorsa, bu, alakalı ve değerli materyaller paylaştığınıza dair güçlü bir işarettir. Bu doğrultuda, yorumlar da önemlidir, ancak bazılarının sistemde oyun oynamak için kullandığı genel, tek kelimelik yorumlar değil. Daha derinlemesine yanıtlar ve sohbetler de gönderinizin erişimini artırmaya yardımcı olacaktır (ipucu: güncellemelerinizle ilgili yorumlara yanıt verin)
  • LinkedIn'in sistemi aynı zamanda bir önceki unsuru besleyen fikir ve tavsiyeleri de belirlemeye çalışıyor. LinkedIn'in bunu nasıl kategorize ettiği konusunda çok fazla ayrıntı yok, ancak yalnızca yeniden yayınlamak yerine içgörü paylaşmaya çalışmalısınız.
Genel olarak LinkedIn, içeriği daha ilgili kullanıcılara göstermek için ilgili konulara kategorize etme konusunda daha iyi olmaya çalışıyor. Bu nedenle, genel gözlemler ve notlar muhtemelen uzman görüşünüzü paylaşmaktan daha az güçlendirilecektir - ve ne kadar çok paylaşırsanız, LinkedIn teorik olarak kim olduğunuzu, ne yaptığınızı ve gönderilerinizi kimlerin görmek istediğini daha iyi anlayabilecektir.