Blog

Tik Tok’ta video işlerinden para kazanma

Digital TikTok
Kişisel bir kanalınız yoksa ve popüler bir TikTok uzmanı olma isteği duymuyorsanız, ancak buna rağmen video çekme ve oluşturmada büyük bir yeteneğiniz varsa aşağıda belirteceğim para kazanma yöntemleri tam size göre. 

1. Konulu senaryo yazma

Prestijli markalar baştan savma reklam yayınları yapmazlar. Bu nedenle, marka ya da büyük firmaların kanallarında yayımlanan videoların, üzerinde iyi düşünülmüş olması ve genel pazarlama stratejisine uygun bir şekilde oluşturulması gerekir.

Genel olarak Tik Tok, bir çok büyük marka için öncelikli bir reklam ve tanıtım kanalı değildir. Tam zamanlı çalışan uzmanlar, bu ağda yer alan firma kanalını tam verimli bir şekilde yönetmeye vakit bulamazlar. Bu noktada uzaktan çalışan uzmanların yardımına ihtiyaç duyarlar ve firmalar çoğunlukla bu uzmanların hizmetine başvururlar. 

Eğer siz de yeni başlayan bir senarist, blog yazarı, ticari yazar, gazeteci, SMM uzmanı iseniz ya da sadece ilgi çekici hikayeler anlatmaya karşı bir yeteneğiniz varsa; bu alanda kendinizi deneyebilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. 
Gelir: Senaryo başına minimum 10 $.

2. Kameraman / Videograf

Tik Tok ağının temel formatı videolardır. Bu nedenle, birçok firma akıllı telefonla çekilmiş, orta kalite bir video paylaşmayı göze almaz. Bu iyi birşey değildir ve firmanın imajına karşı olan genel ilgiye hemen zarar verir. Kısa klipler çekmek için, tam zamanlı bir kameraman çalıştırmak her zaman uygun maliyetli değildir, bu nedenle firmalar sıklıkla saatlik çalışan kameraman arayışına girer.

Eğer siz bu alanda uzmansanız ya da sadece video çekmeye karşı bir ilginiz varsa, böyle bir iş, sizin için iyi bir ek gelir kaynağı olabilir.

Gelir: 10 $’dan 50 $’a kadar / saatlik. 

3. Video montaj

Tik Tok için video çekiminde bir sonraki adım montajdır. Video klibi montajlama işini, uzaktan çalışan başka bir uzman yapabilir, ancak bu işi kameraman da yapabilir.( bu durumda kameramanın saatlik iş ücreti artar ). Video montajlama işi için gerekli profesyonel programlara sahipseniz ve birkaç kadrajı tek bir videoda kaliteli bir şekilde birleştirebilme beceriniz varsa böyle bir işe dikkatinizi vermeye değer…

Gelir: Video başına minimum 10 $.